Vyhlášení historické soutěže SOHI2018

Katedra historie Fakulty pedagogické Západočeské univerzity v Plzni a odborného střediska SOHI vyhlásily čtvrtý ročník historicko-literární soutěže. „Soutěž je vyhlašována pro žáky a studenty druhého stupně základních škol a gymnázií v Plzeňském kraji.  Letos máme rekordní účast a to 121 příspěvků,“ říká Marie Fritzová z Katedry historie. Studenti a studentky měli letos za úkol vyzpovídat svoje rodiče a prarodiče na téma: „Hry a hračky.“

„Jsme nadšeni, že se můžeme opět účastnit,“ říká paní magistra Monika Drechslerová učitelka dějepisu a českého jazyka na Gymnáziu Rokycany. Studenti z Gymnázia Rokycany se totiž pravidelně účastnili všech vyhlášených ročníků. Velice úspěšné byly letos studentky z Gymnázia Stříbro, které ovládly první místa v obou kategoriích.

„Každým rokem přibývá účastníků a jsme rádi, že zájem o naši soutěž stoupá. Doufám, že se zapojí ještě více škol v dalších ročnících,“ dodává Marie Fritzová.

Příspěvky hodnotí nezávislá komise, která je složena ze dvou členů Katedry historie ZČU, ředitele archivu města Plzeň a nezávislého historika z jiného než Plzeňského kraje.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předávání cen proběhlo 5. 6. 2018 od 10.30 v prostorách Katedry historie ZČU. Nad soutěží převzal záštitu náměstek primátora Petr Náhlík, věcné ceny pak věnovala celá řada sponzorů a také magistrát města Plzně.

Výsledky 1 kategorie:

 1. m Simona Löblová Gymnázium Stříbro (sekunda)
 2. m Diana Kumpová Gymnázium Rokycany (sekunda)
 3. m Filip Náhlík Gymnázium Rokycany (prima)
 4. m Jan Pavlas Gymnázium Rokycany (sekunda)
 5. m Marie Žaloudková Gymnázium Stříbro (sekunda)
 6. m Filip Josef Vondryska Gymnázium Rokycany (sekunda)
 7. m Sofia Maria Dvořáková 20. ZŠ Plzeň

 

Výsledky 2 kategorie:

 1. m Viktorie Möllerová, G4 Gymnázium Stříbro
 2. m Jana Kučerová, 9. B, 28. ZŠ v Plzni
 3. m Carmen Kovarski Gymnázium Rokycany
 4. m Eliška Zemanová Gymnázium Rokycany
 5. m Ondřej Nováček, tercie A Gymnázium Jaroslava Vrchlického
 6. m Lukáš Loukota 20. ZŠ Plzeň
 7. m Michal Vorschneider Gymnázium Rokycany